slide1

O Wystawie

Interaktywna wystawa "Statki. Nasza pasja" prezentuje szeroki zakres produktów i usług oferowanych przez największą grupę stoczniową w Polsce – Remontowa Holding S.A.. Wykorzystanie nowoczesnych technik wizualizacji oraz symulacji komputerowych pozwala odbyć wirtualną podróż po terenie stoczni, a także zajrzeć do wnętrza statków, czy przeprowadzić wirtualną inspekcję tankowca. Dodatkowo poprzez wirtualne lustro można choć na chwilę poczuć się jak monter rusztowań czy spawacz okrętowy. Przyszli inżynierowie mogą sprawdzić swoje umiejętności w załadunku promu. Warto się też przekonać, jak bardzo skomplikowany jest montaż sekcji statku przy pomocy symulatora dźwigu stoczniowego. Na interaktywnej mapie świata dowiecie się więcej o naszych wybranych statkach i platformach, a także przekonacie, że nasze produkty i usługi trafiają do każdego zakątka naszej planety.

Grupa kapitałowa Remontowa Holding SA to największa prywatna grupa przemysłowa na Pomorzu i trzecia w Polsce, a także jeden z liderów w Europie. W skład Remontowa Holding wchodzą dwie stocznie – Remontowa Shiprepair Yard i Remontowa Shipbuilding, a także biuro projektowe – Remontowa Marine Design & Consulting. Oprócz nich jest ponad dwadzieścia firm z sektora okrętowego i offshore. Są to producenci zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, spółki świadczące usługi specjalistyczne, a także firmy z sektora meblowego. Współpracujemy z najbardziej wymagającymi klientami z całego świata.

W naszej strategii rozwoju zawarty jest element pozytywnego oddziaływania na otoczenie oraz odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy i gdzie od wielu lat tworzymy warunki pracy dla mieszkańców regionu, zatrudniając ponad 8 tys. pracowników.

Uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach z dziedziny nauki, kultury i sztuki, sportu i zdrowia, a także podejmujemy działania, by podnosić wiedzę nt. przemysłu okrętowego, która jest naturalnym dziedzictwem Pomorza. Stąd zrodził się pomysł i inicjatywa stworzenia przestrzeni wystawienniczej, gdzie moglibyśmy udostępnić szerszej publiczności wiedzę na temat przemysłu okrętowego na bazie naszej działalności.

O statkach wiemy wszystko! Statki to nasza pasja!

Galeria

 

Dla prasy

Statki. Nasza pasja
Takiej wystawy jeszcze nie było! „Statki. Nasza pasja” zaprezentuje przemysł stoczniowy z wykorzystaniem najnowszej generacji multimediów. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zbudować statek, przeprowadzić inspekcję czy przebrać się w jeden z czterech strojów stoczniowych. Na wystawę zaprasza Remontowa Holding, największa grupa stoczniowa w Polsce i jedna z największych prywatnych grup przemysłowych.

 

Statki. Nasza pasja” to niezwykła wystawa multimedialna. Pierwsza taka w Polsce. Na powierzchni 400 metrów kwadratowych, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, zwiedzający będą mieli okazję nie tylko odwiedzić wirtualnie tereny spółek największej na Pomorzu prywatnej grupy przemysłowej – Remontowa Holding, ale na przykład zbudować statek z wykorzystaniem okularów Oculus, które przeniosą nas w wirtualną rzeczywistość. Będzie można przeprowadzić inspekcję jednostki, przebrać się w jeden z czterech ochronnych strojów stoczniowych. Korytarz, przypominający aranżacją wnętrze statku przeniesie zwiedzających do świata remontów jednostek morskich, wodowań i innych procesów produkcyjnych.

Kolejnym zadaniem, z którym będą mogli zmierzyć się goście będzie załadowanie promu samochodami w taki sposób, aby statek się nie przechylił. Zaprezentowane zostaną także makiety wybranych jednostek. Do jednej z nich zajrzymy do środka dzięki specjalnie przygotowanej lunecie. Ciekawym stanowiskiem będzie również interaktywny ekran z mapą świata. Tu dowiemy się, gdzie pływają jednostki produkowane i remontowane w stoczniach Remontowa Holding, albo jakie są główne szlaki żeglugowe.

- Naszą pasją są statki  – mówi Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding. – Od lat rozwijamy przemysł stoczniowy na Pomorzu. Dbamy o wysoką jakość usług, zwiększamy produkcję, liczbę remontów. Szkolimy pracowników, inwestujemy w ludzi. Co roku zatrudniamy ponad 100 młodych, zdolnych osób, którym dajemy szansę rozwoju i realizacji swoich pasji. Teraz chcemy także podzielić się naszą pasją z mieszkańcami Pomorza oraz turystami, którzy odwiedzają Gdańsk, miasto od zawsze związane z morzem i przemysłem stoczniowym. W naszych głowach zrodził się pomysł wystawy multimedialnej, który udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie. Wierzymy, że dzięki temu przedsięwzięciu przybliżymy wszystkim potencjał jaki drzemie w tej branży, ale także zarazimy ich do pasji, którą są statki.

Uroczyste otwarcie wystawy 19 czerwca 2015 roku. Już następnego dnia (tj. 20 czerwca) będzie ona bezpłatnie dostępna dla zwiedzających w Ośrodku Kultury Morskiej, który mieści się sercu Gdańska, tuż obok morskiego symbolu miasta, najstarszego dźwigu – Żurawia. Partnerem strategicznym wystawy jest Narodowe Muzeum Morskie, właściciel Ośrodka Kultury Morskiej, które na potrzeby tej wyjątkowej na skalę kraju inicjatywy udostępniło powierzchnię.
Warto dodać, że wykonanie jednego ze stanowisk, tj. Inspekcji statku było możliwe dzięki współpracy Remontowa Holding z Towarzystwem Klasyfikacyjnym DNV GL. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz objął wystawę honorowym patronatem.

 

REMONTOWA HOLDING SA – największa stoczniowa grupa kapitałowa w Polsce. Lider branży przemysłowej w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz szerokim wachlarzem spółek z sektora okrętowego i offshore. Są to Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego, Remontowa Shipbuilding, czy Remontowa Marine Design & Consulting, jedno z największych okrętowych biur projektowych w Europie.

W swoim portfelu skupia także producentów zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń (Remontowa Hydraulic Systems, Remontowa LNG Systems), spółki świadczące specjalistyczne usługi (Remontowa Marine Services) oraz firmy z sektora meblowego (Famos), kompleksowego wyposażania wnętrz, a także specjalizujące się w pracach antykorozyjnych (Remontowa Coating & Equipment). Ta różnorodność produktów i specjalistycznych usług zapewnia kompleksowe rozwiązania dla całej branży okrętowej, w pełni wykorzystując potencjał i możliwości wynikające z funkcjonowania w silnej grupie kapitałowej.

W grupie kapitałowej Remontowa Holding pracuje ponad 8 tys. pracowników. To właśnie ludzie tworzą we wszystkich przedsiębiorstwach holdingu najwyższą wartość. Jednak u podłoża sukcesu leży realizowana konsekwentnie od lat wizja stworzenia i rozwoju prężnej grupy spółek Remontowa Holding, które dzisiaj znane są w branży okrętowej na całym świecie.

Wg rankingu Rzeczpospolitej TOP 500 opublikowanego w maju br. grupa kapitałowa Remontowa Holding zajęła na Pomorzu pierwsze miejsce wśród prywatnych firm przemysłowych (3. w Polsce), 9. pod względem przychodów. W Polsce zajmuje 20. Miejsce pod względem prywatnego polskiego kapitału i 18-te w Polsce pod względem zapłaconego podatku w 2014 roku jako podmiot niefinansowy. W tym roku Remontowa Holding otrzymała także tytuł Odpowiedzialny Pracodawca oraz Lider HR 2015 w rankingu Gazety Prawnej.

 

Kontakt:
Aldona Dybuk
e-mail:a.dybuk@remontowaholding.pl
tel. 690 34 44 22

Do wybranych statków, które zostały zbudowane, przebudowane i wyremontowane w naszych stoczniach zamawiamy ich modele. Powstają zwykle w skali 1:200. Budowane są z różnego rodzaju materiałów naturalnych oraz tworzyw sztucznych, co w połączeniu z tradycyjną i komputerową techniką cięcia i obróbki, pozwala uzyskać niezwykłą precyzję oraz odwzorować każdy detal. Makiety powstają w oparciu o istniejące rysunki techniczne i fotografie.

prom (5)
prom
prom (1)
Previous Next
1 2 3

Partnerzy

partner strategiczny

partnerzy

partner honorowy

 

patroni medialni

Kontakt

dane organizatora wystawy:

REMONTOWA HOLDING S.A

ul. Na Ostrowiu 1, 80-958 Gdańsk,
T +48 58 309 11 69
biuro@remontowaholding.pl
www.remontowaholding.pl

adres wystawy:

Ośrodek Kultury Morskiej

ul. Tokarska 21-25, 80-888 Gdańsk
T +48 58 329 87 00
(wejście od strony Motławy i od ul. Tokarskiej)

Godziny otwarcia - wstęp bezpłatny

Sezon zwykły wrzesień - czerwiec

Wtorek -Piątek 1000-1600
Sobota - Niedziela 1000-1800
Poniedziałek nieczynne

W sezonie lipiec/sierpień

Codziennie 1000-1900